Co w trawie piszczy – czyli wstępne przybliżenie sezonu lato 2012

Mamy początek czerwca, czyli do kalendarzowego lata już coraz bliżej. I chociaż pogoda za oknem jakoś na razie zupełnie tej letniej nie przypomina, sezon anime lato 2012 uważa się za otwarty. Lato w odniesieniu do anime obejmuje 3 miesiące: czerwiec, lipiec i sierpień, z czego najwięcej nowych serii przewidzianych jest na lipiec. Z tego co zdążyłam zauważyć sporo czeka nas romansów i akcji. Niestety dla miłośników horroru i opowieści z dreszczykiem póki co nie mam dobrych wieści, gdyż na razie ani śladu tytułów o takim oznaczeniu. Zapraszam do zapoznania z tym co szykuje dla nas sezon letni. Enjoy!

1. Arcana Famiglia (lipiec 2012)

Gatunek: akcja, romans

Krótki opis: Wyspa Regalo na morzu śródziemnym. Teren zabezpieczony i należący do stowarzyszenia o nazwie Arcana Famiglia. Cechą wyróżniającą członków tej grupy są ich zdolności psychiczne, które nabywają podczas specjalnego i tajnego rytuału. Felicita jest 16-letną dziewczyną, która zostaje wychowana tylko przez matkę. W końcu decyduje się pojechać na Regalo, aby odwiedzić swojego ojca, który jest szefem całej organizacji. Ten zaś mówi jej, że powinna zostać przywódcą jednej z grup Aracana Famiglia, a konkretniej grupy o nazwie Serie of Sword.

Trailer: 

 2. Arve Rezzle: Kikaijikake no Yousei-tachi (lipiec 2012)

Gatunek: akcja, przygoda, tajemnica, dramat, sci-fi, thriller

Krótki opis: Jest rok 2022. Technologia tak bardzo poszła do przodu, że większość ludzi postanowiło przenieść swoje umysły do cyberprzestrzeni. Siostra Remu, Shiki, właśnie rozpoczyna naukę w szkole należącej do miasta akademickiego „Okinotori-island Mega Float City (OMFC)”, pomimo tego, iż ma zaledwie 14 lat. Podczas pewnej rozmowy na skype, Shiki przyznaje się swojemu bratu, że jej umysł jest w cyberprzestrzeni, a ciało znajduje się uśpione w wodzie ze specjalną pożywką. Mimo zaskoczenia, Remu postanawia zaakceptować jej decyzję, jednak jakiś czas później przyjdzie mu żałować tej decyzji. Następuje Wczesne Pęknięcie, czyli moment w którym przeciążony zostaje serwer, a dusze ludzi gubią się gdzieś w ogromnej cyberprzestrzeni. Na ziemi zostają tylko puste ciała bez ducha. Remu, w celu odzyskania duszy siostry, odwiedza jej pokój w OMFC. Jakie jest jego zdziwienie, gdy jego oczom ukazuje się ciało Shiki, jednak z duszą zupełnie innej dziewczyny w środku, a to dopiero początek problemów…

Trailer:

Oficjalny trailer nie został jeszcze wydany.

3. Binbougami ga! (lipiec 2012)

Gatunek: komedia, fantasy, magia, przygoda

Krótki opis: Na początku poznajmy Sakurę Ichiko, piękną, radosną 16-latkę, która wiedzie spokojne życie. Jednak co zrobić, jeśli z pozoru zwykła dziewczyna, może zagrozić balansowi energii na ziemi? W takim wypadku należy posłać na ziemię bóstwo o imieniu Momiji, które postara się sytuację uratować. Oczywiście nic nie może być takie proste jak na pierwszy rzut oka wygląda.

Trailer:

Oficjalny trailer nie został jeszcze wydany.

4. Blood Lad (lipiec 2012) 

Gatunek: komedia, demony, wampiry, nadprzyrodzone,

Krótki opis: Staz jest liderem wampirów na ziemi, jednak jego zainteresowanie krwią ludzi wynosi praktycznie zero. O wiele bardziej ciekawi go kultura japońska. Gdy dowiaduje się, że japońska nastolatka, Yanagi Fuyumi, przypadkowo wkracza na jego terytorium, Staz postanawia wykorzystać okazję. Niestety w wypadku pewnych zdarzeń Fuyumi ginie i… zostaje duchem. Staz postanawia, że nie spocznie dopóki nie ożywi jej na nowo.

Trailer:

5. Dakara Boku wa, H ga Dekinai (lipiec 2012)

Gatunek: ecchi, fantasy, komedia, romans

Krótki opis: Kaga Ryosuke jest licealistą i zapalonym miłośnikiem nagich, kobiecych ciał. Pewnego dnia spotyka dziewczynę samotnie stojącą w deszczu. Po krótkiej rozmowie okazuje się, iż jest ona boginią śmierci i nazywa się Lisarah Restor. Jej celem jest odnalezienie pewnego chłopaka. Kaga zgadza się podpisać kontrakt, który przydziela mu zadanie dostarczania Lisarah energii na czas jej pobytu na ziemi. Źródłem tej energii stają się zboczone zapędy Kagi, który od tej pory zostaje pozbawiony radości na widok kobiecych ciał. I jak tu cieszyć się przebywaniem z piękną boginią śmierci? Aby odzyskać pożądanie seksualne Kaga nie ma wyboru i musi pomóc Lisarah w jej poszukiwaniach.

Trailer: 

6. Hagure Yuusha no Estetica (lipiec 2012)

Gatunek: akcja, fantasy, magia

Krótki opis: W normalnych grach RPG po pokonaniu ostatniego bossa gra się kończy. W tym momencie powinniśmy zadać sobie pytanie: co dalej z bohaterem? Odpowiedzią jest własnie Hagure Yuusha no Estetica, które opowiada o Ohtorizawie Akatsuki, który pokonał szatana w świecie fantasy i wrócił do rzeczywistości. Jest on ochraniany i strzeżony przez organizację BABEL, która ma za zadanie zajmować się przybyłymi ze świata zewnętrznego. Ogromne zdziwienie w stowarzyszeniu powoduje fakt, iż Akatsuki nie tylko pokonał szatana, ale również zabrał ze sobą jego córkę – Miu. Tak rozpoczyna się przygoda, w której Akatsukiemu przyjdzie zmierzyć się jeszcze z wieloma przeciwnikami m.in. z innymi „powracającymi”.

Trailer:

7. Kingdom (4 lipca 2012)

Gatunek: akcja, historyczne, wojskowe

Krótki opis: W okresie Walczących Królestw, w antycznych Chinach (475-221 pne) w królestwie Qin żyją Shin i Hyou – sieroty wojenne. Oboje marzą, aby kiedyś udowodnić swoją przydatność na polu walki. Jednak pewnego dnia Hyou zostaje zabrany przez ministra do pałacu. Po wielu wykańczających walkach Hyou udaje się wrócić, w stanie krytycznym, do wioski. Tymczasem Shin spotyka chłopca o imieniu Ei Sei, który bardzo przypomina Hyou. Okazuje się, że jest on królem Qin, a późniejszym okresie również cesarzem Shi Huangdi.

Trailer:

8. Koi to Senkyo to Chocolate (lipiec 2012)

Gatunek: dramat, okruchy życia, romans, szkolne

Krótki opis: Yuuki Oojima uczęszcza do prywatnej szkoły Takafuji – ogromnej placówki liczącej ponad 6000 uczniów. Yuuki jest członkiem klubu kulinarnego i razem z 7 innymi członkami uwielbiają spędzać czas na nic nierobieniu. Jednak sielanka nie może trwać wiecznie i wraz ze zbliżającymi się wyborami do samorządu, jeden z kandydatów – Satsuki Shinonome proponuje likwidację klubów, które nie przynoszą żadnych korzyści szkole i uczniom. W wyniku niebezpieczeństwa zamknięcia klubu i po rozmowie z obecnym przewodniczącym szkoły, Yuuki postanawia startować w wyborach.

Trailer:

9. Kokoro Connect (lipiec 2012)

Gatunek: komedia, okruchy życia, szkolne

Krótki opis: Kokoro Connect opowiada o dziwnej anomalii, która miała miejsce w klubie kulturowym w Akademii Yamahoshi. Pięciu chłopaków i pięć dziewczyn zamieniło się ze sobą nawzajem ciałami.

Trailer:

10. Kono Naka ni Hitori, Imouto ga Iru! (lipcu 2012)

Gatunek: harem, komedia, romans, szkolne

Krótki opis: Zgodnie z wolą ojca, Shougo zostaje przeniesiony do szkoły w której większość uczniów to dziewczyny. Jedną z uczennic jest młodsza siostra Shouga, z którą zostali rozdzieleni zaraz po porodzie (bliźniaki?). Dziewczyna stara się zbliżyć do swojego brata, jednak w taki sposób, aby nie dowiedział się kim ona dla niego jest. Na przeszkodzie stoi jednak duża popularność Shougo wśród dziewcząt.

Trailer:

11. Muv-luv Alternative: Total Eclipse (1 lipca 2012)

Gatunek: akcja, mecha, Sci-fi, wojskowe

Krótki opis: Od 1973 roku ziemia odpiera ataki przeciwników z kosmosu, zwanych BETA. Mimo krytycznego położenia ludzkość przez kilkadziesiąt już lat mierzy się z siłami przeciwnika. Pomaga im w tym technologia Tactical Surface Fighters, jednak za jej pomocą można tylko opóźnić kolejny atak BETA, a nie całkowicie ich wyeliminować. Przez 30 lat ludzkość pogrążona jest w mrocznej bitwie, bez jakichkolwiek nadziei na jej zakończenie. W końcu w roku 2001 Japonia i USA łączą siły i razem pracują nad nową generacją Tactical Surface Fighters w projekcie Prominence Project. Yui Takamura, pilot Cesarskiej Królewskiej Gwardii Japonii, zostaje wyznaczony do uczestnictwa w tym projekcie i wyrusza na Alaskę. Tymczasem, Yuya Bridges, pilot sił USA, również zmierza w tym samym kierunku. Oboje nie przeczuwają nawet ile w dziejach ziemi, może zmienić ich spotkanie.

Trailer: 

12. Natsuyuki Rendezvous (6 lipca 2012)

Gatunek: dramat, nadprzyrodzone, romans, okruchy życia

Krótki opis: Hazuki to młody mężczyzna pracujący w kwiaciarni i po uszy zakochany we właścicielce. Jednak, aby życie nie było za proste dorzućmy do kotła jeszcze trochę rzeczy nadprzyrodzonych. W końcu bez ducha zmarłego męża, wspomnianej wcześniej właścicielki, o którym owa kobieta nie może zapomnieć, się nie obejdzie. Tylko co na to wszystko ma poradzić Hazuki?

Trailer:

13. Oda Nobuna no Yabou (9 lipca 2012)

Gatunek: historyczne, komedia, romans

Krótki opis: Sagara Yoshiharu, 17-letni chłopak, który zupełnie przypadkiem przenosi się pewnego dnia do ery Sengoku, w której wojowniczkami mogły być tylko piękne kobiety. Aby przystosować się do świata, do którego trafił, Yoshiharu zaczyna służyć nowo poznanej Odzie Nobunie (jeśli źle odmienione to wielkie gomene^^).

Trailer:

14.  Sword Art Online (24 lipca 2012)

Gatunek: akcja, fantasy, gra, przygoda, romans

Krótki opis: Jedynym sposobem na ucieczkę jest ukończenie gry, zaś śmierć w grze oznacza śmierć również w prawdziwym świecie. Witamy w Sword Art Online, tajemniczej grze MMO, gdzie na szale kładzie się własne życie. Zaryzykujesz?

Trailer: 

15. Tari Tari (lipiec 2012)

Gatunek: komedia, muzyczne, okruchy życia, romans, szkolne

Krótki opis: Wakana Sakai – uczęszczała kiedyś na lekcje muzyki, jednak po śmierci matki zrezygnowała z nich. Konatsu Miyamoto – pogodne dziewczę, uwielbiające śpiewać. Często spędza czas po lekcjach w klubie śpiewu. Sawa Okita – członkini klubu łuczniczego, którego największym i jednym marzeniem jest zostanie amazonką. Daichi Tanaka – członek klubu badmintona, którego cechą rozpoznawczą jest wieczne spóźnianie się.  „Wiin” – nowo przeniesiony uczeń, który ostatnie 12 lat mieszkał w Australii. Splećmy ścieżki życiowe tej piątki i zobaczymy co z tego wyniknie.

Trailer: 

Tak to w dużym skrócie wygląda. Pozwoliłam opuścić sobie opisywanie drugich sezonów wychodzących latem i na razie opuściłam także odcinki specjalne i kinówki. Jak widać większość serii wychodzi w lipcu, zaś większość odcinków specjalnych i kinówek w sierpniu, dlatego ich opisaniem zajmę się później. Lato szykuje się dobrym sezonem dla fanów romansów. Anime akcji i przygodówki, także, jak widać, mają zielona światło. Mam nadzieję, że serie okażą się tak ciekawe, jak ich wstępne opisy. Piszcie co najbardziej zwróciło waszą uwagę. Ja mam już kilku faworytów m.in. Arcana Famiglia, Blood Lad i Sword Art Online w pierwszej trójce. Na pewno zainteresuję się także Arve Rezzle: Kikaijikake no Yousei-tachi, Hagure Yuusha no Estetica i Natsuyuki Rendezvous. O tych 6 tytułach na pewno jeszcze u mnie usłyszycie w pierwszym wrażeniu, chociaż znając mnie pewnie opiszę też serie, którym nie wróżę przyszłości na mojej liście do oglądania. ^^ W najbliższym czasie przewiduję jakąś dłuższą recenzję lub kolejną część krótszych opisów anime z romansem w tle. Skoro sezon letni tyle nam ich przyniesie, warto się nastroić na to co nas czeka. Trzymajcie się! ; ))

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s