Przegląd sezonu jesiennego 2012.

Wakacje, wakacjami, czas wolny czasem wolnym, a tu minęły już prawie 2 miesiące odkąd coś dla was pisałam. Sezon letni się skończył i został już zastąpiony przez, całkiem nieźle zapowiadający się, sezon jesienny. Zapraszam do zaznajomienia się z najnowszymi tytułami. Enjoy!

1.Btooom
Gatunek: Akcja, Psychologiczny, Sci-Fi, Wirtualna rzeczywistość
Krótki opis: Ryuuta Sakamoto jest bezrobotnym chłopakiem, który cały swój wolony czas przeznacza na granie w grę combat MMORPG pt. „Btooom!”. Warto dodać, iż znajduje się najwyżej w rankingu graczy. Pewnego dnia budzi się w nieznanym miejscu, wyglądającym jak tropikalna wyspa. Zdezorientowany Ryuuta próbuje nawiązać z kimś kontakt, w tym samym momencie w jego kierunku, z nieba spada mała, szcześcienna skrzyneczka…
Trailer:

 

2.Chuunibyou demo Koi ga Shitai!
Gatunek: Fantasy, Komedia, Romans, Super moce, Szkolne
Krótki opis: Niecodzienne podejście do życia Yuuty Togashiego w gimnazjum nie przysporzyło mu zbyt wiele popularności i przyjaciół. Wręcz przeciwnie, w kółko powtarzane zdania typu „mam nadprzyrodzone zdolności”, „jestem wszystkowiedzący” itp. skutecznie odstraszały resztę uczniów. Wraz z pójściem do liceum, Yuuta, postanowił zmienić się i czas szkoły licealnej przeżyć spokojnie i bez wyróżniania się. Jak każdy się domyśla, kompletnie mu to nie wyszło. Pewne wydarzenia zmuszają Yuutę do podpisania kontraktu z Rikką Takanashi i… na tym jego spokojne życie się kończy.
Trailer:

 

3.Code;Breaker
Gatunek: Akcja, Dramat, Komedia, Nadprzyrodzone, Przemoc, Romans, Super moce, Szkolne, Sztuki walki
Krótki opis: Sakurakouji Sakura to spokojna, dobrze ucząca się dziewczyna, która cieszy się w szkole sporą popularnością i szacunkiem. Jednak mało kto wie, że Sakura poza szkołą, jest mistrzem wszelkich sztuk walki i niestraszny jej żaden przeciwnik. Pewnego dnia, podczas spaceru, dziewczyna jest świadkiem całkiem niecodziennej sceny. Młody chłopak za pomocą dziwnej mocy, objawiającej się niebieskiem płomieniem, spala na oczach Sakury całą grupę ludzi. Kim jest ów chłopak? Cóż to za moc? I co właściwie się właśnie stało? Na te pytania odpowiedzi znajdą się szybciej, niż Sakura mogłaby podejrzewać, gdyż następego dnia w jej klasie zjawia się nowy uczeń…
Trailer:

 

4.Girls und Panzer
Gatunek: Komedia, Szkolne życie, Wojsko
Krótki opis: Anime przedstawia historię grupy dziewczyn, uczących się w szkole militarnej. Ich zdaniem jest wspólne działanie i rywalizowanie przy pomocy prawdziwych czołgów. Warto dodać, iż maszyny ukazane w anime, są autentyczne i były używane m.in. w I i II wojnie światowej.
Trailer:

 

5.Ixion Saga DT
Gatunek: Akcja, Fantasy, Równoległy wszechświat, Sztuki walk
Krótki opis: Kon Hokaze jest chłopcem, który podróżuje między naszym światem, a alternatywnym o nazwie Mira. Na planecie Mira znajduje się mistyczna enerigia, znana pod nazwą Alma. Kon bierze udział w uratowaniu księżniczki Ecarlate i tym samym, niespodziwanie, wpada w sam środek walk o Almę.
Trailer:

6.K [ Anime Project K ]
Gatunek: Akcja, Fantasy, Super moce, Sztuki walk
Krótki opis: Anime osnute całkowitą tajmenicą, gdyż nigdzie nie ma ani słowa o fabule! Wypuszczony został jego całkiem długi trailer, dlatego po więcej informacji odsyłam niżej. ;)
Trailer:

7.Kamisama Hajimemachita
Gatunek: Fatasy, Komedia, Demony, Shoujo
Krótki opis: Nanami Momozono traci dom i szansę na normalne życie, po tym jak jej ojciec, aby nie spłacać długów, ucieka z miasta. Zdesperowana, przyjmuje ofertę mężczyzny, który w dowód wdzięczności, za uratowanie go przed groźnym psem, proponuje Nanami miejsca do spania. Cała sprawa komplikuje się, gdy Nanami odkrywa, że jej nowy dom to świątynia, a ona przyjęła pracę jako lokalne bóstwo.
Trailer:

8.Little Busters!
Gatunek: Dramat, Komedia, Szkolne życie
Krótki opis: W dzieciństwie, Riki, popadł w straszną depresję, po śmierci rodziców. Z traumy pomogła mu wyjść grupka czwórki dzieci, które nazywały siebie „Little Busters”. Od tego wydarzenia minęło już kilka lat. Riki obecnie uczy się w II klasie szkoły średniej. Little Busters, mimo dorośnięcia, nadal wspólnie spędzają czas i wspierają się wzajemnie.
Trailer:

9.Nerawareta Gakuen
Gatunek: Sci-fi, Szkolne
Krótki opis: Koji uczęszcza do szkoły, w której nienatrualny nacisk kładzie się na naukę. Zestresowani uczniowie zaczynają buntować się przeciw takiemu ustrojowi. W tym samym czasie na przwodniczącego rady uczniowskiej wybrany zostaje Michiru, który staje się dyktatorem u władzy w szkole. Koji razem z Kusumoto postanawiają sprzeciwić się ustrojowi szkolnemu i żelaznej pięści Michiru.
Trailer:

10. Onii-chan Dakedo Ai Sae Areba Kankeinai yo ne
Gatunek: Harem, Komedia, Romans, Szkolne
Krótki opis: Bliźnięta Akito i Akiko zostają w dzieciństwie rodzieleni przez śmierc ich rodziców. Po 6 latach zaczynają znów żyć razem pod jednym dachem. Jednak po tak długiej rozłące Akiko zaczyna żywić do brata uczucia, które całkowicie odbiegając od tych siostrzanych. Co na to Akito, który w Akiko widzi jedynie siotrę?
Trailer:

11. Psycho-Pass
Gatunek: Dramat, Przemoc, Sci-Fi, Świat przestępczy
Krótki opis: Akcja anime dzieje się w niedalekiej przyszłości, gdzie rozwój technologii umożliwił nieustanne mierzenie stanu umysłu i osobowości u ludzi. Pomiary zapisywane są w wartościach liczbowych, a następnie gromadzone i przetwarzane. Wśród mieszkańców, pomiary nazwane są terminem „Psycho-pass”. Główny bohater Shinya Kougami jest oficerem, który zajmuje się badaniem problemu przestępczości w tym świecie.
Trailer:

12. Robotics;Notes
Gatunek: Komedia, Mecha, Sci-fi, Szkolne
Krótki opis: Historia rozgrywa się w alternatywnym świecie przyszłości, dokładniej roku 2019, gdzie dekadę temu miało miejsce całkowite zniszczenie okręgu Tokyo Shibuya, a 9 lat temu uszkodzenia doznała dzielnica Akihabara. Lokalny klub robotyki znajduje się nie krawędzi zamknięcia i tylko zwerbowanie nowych członków jest w stanie urtować klub i co za tym idzie, jego nowy projekt.
Trailer:

13. Sakurasou no Pet na Kanojo
Gatunek: Komedia, Romans, Szkolne
Krótki opis: Sorata Kanda jest na drugim roku w liceum i mieszka w Sakurasou – akademiku, który jest zbiorem wszelkich problematycznych uczniów. Pewnego dnia Mashido Shiina – milutka, słodziutka itd. artystka wprowadza się do tego siedliska zła. W Soracie budzi się przeświadczenie, iż powinien chronić Mashiro przed resztą „mieszkanców” akademika. Warto również dodać, iż Mashiro posiada pewną specyficzną cechę, a mianowicie całkowity brak samodzielności i umiejętność zgubienia się na prostym korytarzu. W ten oto sposób Sorata zostaje okrzyknięty „treserem nowej”, a Mashiro kończy jako milusi zwierzaczek Soraty.
Trailer:

brak

14. Sasami-san@Ganbaranai
Gatunek: Komedia, Okruchy życia, Romans
Króki opis: Sasami jest hikikomori, która na tyle straciła motywację do życia, że przerastają ją czynności typu zmiania ubrania lub jedzenie. Zajmuje się nią jej brat – Kamiomi, odznaczajacy się całkowita uległością wobec innych ludzi. Sasami całymi dniami obeserwuje świat przez „Narzędzie do Nadzoru Brata”, które zainstalowała na swoim komputerze. A tym czasem poza domem Sasami, rozgrywa się historia niczym z komedii romantycznej.
Trailer:

15.Senran Kagura
Gatunek: Akacja, Fantasy, Komedia, Ninja, Super moce, Szkolne, Sztuki walk
Krótki opis: W dawnych czasach ninja brali udział w wielu walkach, wykonywali niebezpieczne misje i wykazywali się swoją odwagą. W dzisiejszych czasach nadal można spotkać ninja, przykładem na to są Asuka, Katsuragi, Hibari, Ikaruga i Yagiyuu, które mimo, iż chodzą do normalnej szkoły, potajemnie trenują, aby doskonalić swoje umiejętności. Każda z nich posiada tajemniczy zwój, na którym zapisana jest inna, pilnie strzeżona technika. Muszą zrobić wszystko, aby ich drugie życie nie wydało się, jednak jak to w szkole bywa, zadanie to wcale nie będzie należało do najprostrzych.
Trailer: 

16.Shinsekai yori
Gatunek: Fantasy, Sci-Fi, Szkolne
Krótki opis: W dalekiej przyszłości, około 1000 lat wprzód, cywilizacja cofnęła się do początków, a ludzie znów żyją w małych grupkach. Jednak obecnie każdy człowiek wyposażony jest w moc psychiczną o nazwie „Juryoku”, dzięki której można materializować przedmioty, o których się pomyśli. Pewnego dnia, Saki wraz ze swoimi przyjaciólmi znajduje, przypadkiem, poza miastem, małego, strego i zniszczonego robota, który zarejestrował i nadal przechowuje w swojej pamięci zdarzenia z przeszłości. Dzieci dowiadują się, że Juryoku odkryte zostało w 21 stuleciu, a odkrycie to wiązało się z rozpoczęciem wojny, między ludźmi posiadającymi ową moc, a tymi którzy jej nie posiadali. Nie trudno przewidzieć kto wygrał i kto odpowiedzialny jest za panujący terror. Gdy dorośli dowiedzieli się o tym, iż dzieci poznały ukrytą prawdę, zablokowali ich Juryoku i skazali na wygananie. Saki i jej przyjaciele wylądowali w lesie, gdzie spotkawszy olbrzymią, dwunożną mysz zwaną Bakenezumi zostali wciągniąci w sam środek okrutnej wojny toczącej od dłuższego czasu.
Trailer: 

17. Tonari no Kaibutsu-kun
Gatunek: Komedia, Okruchy życia, Romans, Szkolne
Krótki opis: Anime to jest zwykłą komedią romantyczną opowiadającą o Shizuku Mizutani – dziewczynie, która poza życiem szkolnym, nauką i określonymi planami na przyszłość, nie ma absolutnie żadnych zainteresowań, oraz o chłopaku – Yoshidzie – który zostaje przydzielony z Shizuku do jednej ławki.
Trailer: 

18. Zetsuen no Tempest
Gatunek: Akcja, Dramat, Fantasy, Psychologiczny, Przemoc, Zagadki
Króki opis: Yoshino to zwyczajny licealista, który przyjaźni się z tajemniczym chłopakiem o imieniu Mahiro, który zawarł pakt z wiedźmą Hakaze, aby dopaść i zemścić się na mordercach, którzy zabili jego rodziców i siostrę. W pewnym momencie Mahiro nieoczekiwanie znika, a Hakaza nawiedza Yoshino. W ten sposób chłopak zostaje wplątany w chaos i kryzys, który może doprowadzić do zniszczenia świata.
Trailer: 


 I… to by było na tyle. Tytułów jak widać całkiem sporo w tym sezonie. Kilka bardzo interesujących pozycji, dla mnie osobiście, absolutnym obowiązkiem są: Zetsuen no Tempest, Shinsekai yori, Nerawareta Gakuen, Code;Breaker. Oczywiście bardzo interesuje mnie także K. Na pewno dam szansę tytułom Btooom i Chuunibyou demo Koi ga Shitai!. A na romansiki takie jak Kamisama Hajimemachita, Tonari no Kaibutsu-kun i Sakurasou no Pet na Kanojo poczekam aż do zakończenia i pewnie „łyknę” na raz. Sezon jesinny zapowiada się ciekawie i zobaczymy czy coś przeskoczy gwiazdę sesonu letniego Sword Art Online, która bije na głowe wszystko inne do tej pory. Spodziewajcie się oczywiście pierwszych wrażeń ode mnie i do napisania.

Reklamy

2 thoughts on “Przegląd sezonu jesiennego 2012.

  1. Ewcia pisze:

    Coooode Breaaaaker! Jeeeeeee! Eh, eh. Szkoda że drugiego sezonu Sankrea ni ma ;<

  2. Miras pisze:

    Ja się akurat nastawiam przede wszystkim na 3 wspomniane przez ciebie „romansiki”, a serie przygodowe i serie akcji zostawię sobie do „łyknięcia” z terminie późniejszym. Oczywiście jako wielki fan anime opartych na grach ze studia Key nie mogę przegapić też „Little Busters!”.
    Swoją drogą to sporo tej jesieni potencjalnych hitów. Fakt, że wiele z tych tytułów to ciągle adaptacje mang/nowelek, a nie autorskie projekty, ale zawsze… hicior to hicior. Czyżby czasy marnoty i degeneracji w przemyśle anime powoli zbliżały się do końca? :D

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s