Zimy całkowicie i totalnie brak, czyli drugie wrażenie sezonu zimowego 2015/2016, part II

Egzaminy za pasem, więc zwiększam częstotliwość notek, szczególnie, że jeszcze sporo tytułów czeka na swoje 5 minut. Generalnie zdałam sobie sprawę, że czasami przez mylne pierwsze wrażenie zdarza mi się pomijać naprawdę dobre tytuły. Tym razem, dzięki drugiemu podejściu, udało mi się skończyć One Punch Man i jestem naprawdę zdziwiona (i rozczarowana sama sobą -.-„) jakim cudem mogłam to porzucić po pierwszym odcinku?! Aby naprawić swój błąd obejrzałam całą serię naraz i mimo kilku drobnych wad, uważam, że seria ta prezentuje naprawdę dobry poziom rozrywki. Szczerze polecam tym, którzy odsuwali zapoznanie się z nią, tak jak ja, z obawy przed poziomem jaki może prezentować. W okolicach 3 odcinka wszystkie obawy znikają i zostaje już tylko radość z oglądania. A dzisiaj zapraszam na kolejne „drugie” wrażenie sezonu zimowego, czyli: Luck & Logic, Musaigen no Phantom World, Nijiiro Days oraz Oshiete! Galko-chan. Enjoy!

1. Nijiiro Days
Genres: Komedia, Shoujo, Okruchy życia, Szkolne 

nijiiro-daysNiektórzy mówią, że liceum to najlepszy okres nauki, jest się już na tyle dojrzałym, aby móc korzystać z większej ilości rozrywek, a jednocześnie na tyle młodym, że mniejsze i większe przewinienia uchodzą na sucho. Tym razem towarzyszyć będziemy 4 licealistom, którzy stają przed poważnym kryzysem jakim jest zakochanie się. Może to i brzmi banalnie, ale ostatecznie jest to faktycznie problem najwyższej rangi, dlatego…jeden za wszystkich wszyscy za jednego. Trzeba pomóc przyjacielowi osiągnąć powodzenie w tej jakże trudnej misji, a przy okazji samemu nie dać się załapać w ręce potężnego przeciwnika.
Mimo nieco ironicznego opisu fabuły, seria zrobiła na mnie dobre wrażenie. Już od pierwszego odcinka polubiłam czwórkę głównych bohaterów, którzy stanowią mieszankę znanych typów charakterów, jednak przedstawionych w nieco innym świetle. Humor nie jest wysokich lotów, ale (dzięki niebiosom!) unosi się ponad poziom majtkowy, dzięki czemu udało mi się uśmiechnąć kilka razy podczas seansu. Dziwi mnie jednak czas trwania serii, tzn. 14 minut x 24odc. 24 odcinki dla serii okruchy życia to już dość niespodziewany przywilej i staje się on tym dziwniejszy, że odcinki są skrócone. Nie spotkałam się jeszcze z czymś taki i przyznaję, że 14 minut na tydzień to trochę za mało. Szybko przywiązałam się do bohaterów i epizody mijają zdecydowanie zbyt szybko. Polecam tę serię każdemu kto poszukuje nieskomplikowanej fabuły o dorastaniu, z dającymi się polubić bohaterami.
OCENA PO 2 ODCINKACH: 8/10

2. Musaigen no Phantom World
Genres: Akcja, Fantasy, Supernatural, Komedia, Szkolne życie

Musaigen-no-Phantom-World-Episode-1Ekhm…po pierwszym odcinku jedyne co utkwiło mi w pamięci to obmacywanie się głównej bohaterki oraz jej podskakujące cycki. Nawet gdybym chciała coś więcej powiedzieć, to następnym obrazem w mojej głowię są słupy wysokiego napięcia tańczące lambadę. Tak, to niestety nie jest żart. Spróbujmy więc, nieco uporządkować fakty. Mamy szkołę, która zrzesza posiadaczy magicznych zdolności, aby ci mogli walczyć z nadnaturalnymi stworzeniami stwarzającymi zagrożenie. Warto dodać, że ludzkość otrzymała zdolność widzenia owych stworzeń w wyniku nagłej ewolucji mózgu, dlatego wiedza na ich temat nadal jest dość wybiórcza. Warto również wiedzieć, że nie wszystkie musaigennophantomworld-episode1-omake-5„fantomy” są złe, niektóre są po prostu zagubione, jak np. tańczące słupy elektryczne. Jeśli o bohaterów chodzi to mamy Pana Chodzącą Wikipedię, Panią z Biustem Większym Niż Głowa i dwie bohaterki, które przyjdzie nam poznać w kolejnych odcinkach. Szału nie ma, oj nie ma. Nie spodziewam się za wiele po tym tytule, nawet jeśli podstawy fabularne dawały nadzieję na ciekawe rozwinięcie tematu ewolucji mózgu, to smaczki dla męskiej widowni pogrzebały całkowicie mój zapał. Dlaczego seria o całkiem niezłym potencjale musi kierować humor w tak denne rejony? Nigdy tego nie zrozumiem. Ostatecznie nie polecam tego tytułu, gdyż w sezonie zimowym mamy dużo ciekawszy produkcji, jeśli jednak chcecie się chwycić czegokolwiek, aby chociażby przebrnąć sesję to można spróbować, byle bez większych oczekiwań.
OCENA PO 2 ODCINKACH: 4/10 

3. Luck & Logic
Genres: akcja, fantasy, supernatural 

Luck_&_LogicKolejne anie, gdzie młodzi i utalentowani wybrańcy muszą zająć się ratowaniem świata. Tym razem ich przeciwnikami będą demony z innego wymiaru, które dostają się na ziemię przez tzw. bramy. Zadaniem naszych herosów jest złapanie owych demonów i zamknięcie przejścia między światami. W całej tej walce pomagają im boginie, które użyczają im swoich mocy poprzez dzielenie się układem logiki. Jeśli o logikę chodzi, to warto wspomnieć, że w tym uniwersum wszystko się z niej składa. Każdy człowiek przejawia swoją logikę i poprzez jej dzielenie z bóstwami nas bohaterowi zostają obdarzeni mocą niezbędną do pokonywania przeciwników. Wszystkim kieruje organizacja – element niezbędny, o której w pierwszych dwóch odcinkach dowiadujemy się mniej więcej tyle, że współpracuje z policją. Główny bohater , jest o tyle niezwykły, iż nie jest świeżakiem w używaniu mocy. O ile nie jest to zabieg całkowicie nowy, o tyle w tym tytule daje poczucie, że nie jest to w 100% odgrzewany kotlet. Oczywiście, anime to nie jest dziełem odkrywczym i daleko mu do fascynującego tytułu, jednak widząc ogarniętego głównego bohatera jestem w stanie dać mu nieco więcej kredytu zaufania, niż gdybyśmy dostali kolejnego mistrza przypadku ze szczęściem początkującego. Podsumowując nie jest źle, mogło być dużo gorzej, ale rewolucji również nie uświadczymy. Kolejny przeciętniak, który nie wzbudzi większych emocji, jednak (przy odrobinie szczęścia) utrzyma stały poziom i będzie dobrą serią na deszczowy wieczór.
OCENA PO 3 ODCINKACH: 5+/10

4. Oshiete! Galko-chan 
Genres: Komedia, Szkolne, Okruchy życia

Oshiete-Galko-chanAnime skupia się na relacji między trzema licealistkami (?), których ulubionym zajęciem jest poruszanie sprośnych i osobistych tematów, tak aby przypadkiem pół klasy mogło to usłyszeć. Ważnym elementem do zrozumienia humoru, jest znajomość kultury, a dokładniej określeń, którzy używają Japończycy do opisania określonej grupy ludzi, gdyż to właśnie od tych słów powstały imiona bohaterek oraz ich osobowość i wygląd. Tytułowa Galko (wymawiane „Gyaruko”) pochodzi o określenia „gyaru”, które dotyczy młodych kobiet farbujących włosy (najczęściej na wyróżniający się blond), noszących mocny makijaż, chodzących na solarium oraz mających bogato zdobione paznokcie. Jej towarzyszkami są Otaku (od słowa „Otaku”, które określa grupę wielbicieli gier, mangi oraz anime i wszystkiego co z tym związane) oraz Ojou, co po japońsku znaczy tyle co „panienka z dobrego domu, czyli osoba o nienagannych manierach oraz wysokiej kulturze osobistej. Osią fabuły są żarty dotyczące odmiennej natury przyjaciółek oraz co z tym idzie różne postrzeganie intymno-seksualnych problemów. Tłem do owych żartów jest bohater zbiorowy, czyli reszta uczniów, którzy komentują i dodają swoje trzy grosze (najczęściej fantazje) do poruszanych przez dziewczyny tematów. Anime o tyle głupiutkie, co po prostu w większym stężeniu nie do zniesienia, ale przy swoim czasie trwanie, tj. 8 minut, idealnie służące za co tygodniowe odmóżdżenie. W sumie polecam je osobom, które z kulturą Japonii mają styczność od dłuższego czasu, gdyż, ja osobiście, mam świetną zabawą patrząc jak daleko można przesunąć granice absurdu oraz jednocześnie, jak idealnie Japończycy parodiują sami siebie. Jeśli jednak nie jest fanem kultury Japonii, lub dopiero zaczynasz przygodę z anime to radzę odpuścić sobie to anime. Stężenie japońskiego humoru jest tu zbyt duże i może wywołać niestrawność.
OCENA PO 3 ODCINKACH: 6+/10

Reklamy

6 thoughts on “Zimy całkowicie i totalnie brak, czyli drugie wrażenie sezonu zimowego 2015/2016, part II

  1. Otai Mabe pisze:

    Jeśli chodzi o Nijiiro Days to zdecydowanie polecam mangę :D! Jest naprawdę przezabawna.

  2. Yakuzo pisze:

    Cześć mam pytanie, mianowicie szukam Anime ( nie pamiętam tytułu ) na pewno akcja toczyła się w szkole i wiem że w pierwszym odcinku dwójka uczniów miewa ten sam powtarzający się sen, odkrywają to po zobaczeniu rysunków zrobionych przez chłopaka, kurczę nie wiem czy to anime mi się przyśniło czy rzeczywiście obejrzałem jeden odcinek, nigdzie nie mogę tego znaleźć, dzięki za jakąkolwiek pomoc w odkopaniu tytułu, pozdrawiam.

  3. Cześć mam pytanie, mianowicie szukam Anime ( nie pamiętam tytułu ) na pewno akcja toczyła się w szkole i wiem że w pierwszym odcinku dwójka uczniów miewa ten sam powtarzający się sen, odkrywają to po zobaczeniu rysunków zrobionych przez chłopaka, kurczę nie wiem czy to anime mi się przyśniło czy rzeczywiście obejrzałem jeden odcinek, nigdzie nie mogę tego znaleźć, dzięki za jakąkolwiek pomoc w odkopaniu tytułu, pozdrawiam

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s